Patria.lt
savanorių: 7766 organizacijų: 1398

Savanorių istorijos

SAVANORYSTĖS NAUDA ATEIČIAI arba kaip savanorystė pakeičia žmogų

227255 1747140160524 3929314 n

"<...>Taip ir atsidūriau Vilniaus Visų Šventųjų šeimos paramos centre. Dar po savaitės jau savanoriavau, su keliais profesionaliais savanoriais ir būriu tokių pačių kaip aš. Centras globoja sudėtingų šeimų vaikus iki 17 metų rengdami užklasinės veiklos edukacines programėles.

Po kiekvienos dienos būdavau visiškai išvargęs, tačiau tos socialinės spragos nebebuvo ir tikrai jaučiausi vertingas, padėdamas bendruomenei tapti geresne - bandant išsiaiškinti matematikos ar istorijos 6 klasės uždavinius itin išdykusiems vaikams. Po metų įvairių renginių, ginčų sprendimo, nervinių protrūkių ir ramaus miego jau nebebuvau toks koks iki tol.

<...>Šiuo metu negaliu pasakyti kas tas tik ką mokyklą baigęs piemuo buvo, tačiau visa ta patirtis savanorystėje sugebėjo išauginti padorų pilietį. Visa 3-4 metų patirtis savanoriaujant atgulė man ant pečių ir tikrai jaučiuosi savanoriu veteranu. Ta socialinė patirtis atvedė mane į profesinės karjeros aukštumas, į tarptautinės įmonės vadovaujančio personalo gretas, manau, turėdamas tik techninius gebėjimus taip rizikuoti būčiau pabijojęs.

Galiu spėti, jog savanorystė kiekvienam asocijuojasi su skirtingais įgūdžiais, tačiau man tai nemokama savęs tobulinimo mokykla. Sako - su kuo sutapsi, tuo patapsi, o aš manau, jog save reikia apsupti tokiais žmonėmis, kuriais pats nori tapti. Pačius protingiausius, aktyviausius ir gabiausius jaunuolius būtent savanoriaudamas ir sutikau."

Vydūnas Pakrijauskas

(www.patria.lt, skiltis Mūsų matymai, 2014m.)

 

Savanoris - idealistas ar svajotojas?

10609232 1502650546639244 893746733 n

"<...>Man tai buvo gero darbo atlikimas, jei išties. Norėjau pasirodyti geras pirmo kurso studentas ir aktyvus įvairiose veiklose. Tačiau rezultatas buvo žymiai "stipresnis" nei galėjai tikėtis - suteikė labai gerą jausmą. Nors realiai skirdavau savaitėje 1-2val.

Jei vertinčiau, ką man tai davė? Supratimas apie senelius ir jų kasdienę rutiną. Tie žmonės yra gana liūdnoki. Jiems Tavo apsilankymas tampa savaitės įvykiu. Jaučiausi esantis mažiau savanaudis ir daugiau geranoris žmogus."

Matas Toliūšis

(www.patria.lt, skiltis Mūsų matymai, 2014m.)

 

Savanorystė nėra tik turiningesnis laiko praleidimas ar profesinis tobulėjimas

As

Aš pradėjau savanoriauti būtent dėl įdomesnio laiko praleidimo ir profesinių žinių tobulinimo. Ir vėliau supratau, kad savanorystė gali būti ir didelis pasikeitimas tavo viduje yra daugiau nei tai. Du kartus per savaitę lankydavau vaikus turinčius protinę negalią (šiuo atveju vaikais dėl stipraus globojančio jausmo aš vadinu jaunus suaugėlius nuo dvidešimt iki dvidešimt šešių metų).

<...>Supratau, kokią svarbą turi BUVIMAS SAVIMI. Nors skamba kaip žurnalo antraštė, bet tikrai buvimas savimi daro stebuklus. Kuo labiau stengdavausi įtikti ir patikti, išreikšti emocijas, kurių nejaučiu, kalbėti maloniu, netgi pernelyg maloniu tonu, tuo prasčiau vaikai mane priimdavo.

<...>Taigi savanorystė prisidėjo prie mano naujų įgūdžių formavimo. Pradėjau suprasti, ką reiškia emocijų valdymas, buvimas tuo, kas esi, pasitikėjimas kitais, saugumo jausmas, gilinimasis į kitą. Taip savanorystė man tapo ne tik profesijos tobulinimu, ar prasmingu laiko leidimu, ji pradėjo formuoti mane iš naujo. Manau, kad tie, kurie pasigenda savyje bendravimo įgūdžių galėtų pabandyti jų gauti pas ypatingus vaikus, kurie mane jau išmokė to, ko negalėjau gauti niekur kitur.

Svarbu paminėti ir kitą veiklą, susijusią su savanoryste, kuri ateina kartu - tai organizacijos "Patrija" veikla. Mano savanorystės laiku jis padėjo nelikti vienai su naujoje veikloje kylančiais jausmais. Žinojau, kur kreiptis, jei bus labai blogai ir turėjau kam pasipasakoti. Kartu su kitais savanoriais, esančiais kitose organizacijose, dalindavomės savo patirtimi. Aptarinėjant savanorystes kartu supranti, kad tu ne vienas susiduri su sunkumais. Taigi manau, savanoriauti galėtų paskatinti ir malonių žmonių kompanija, kuri dalinasi savo patirtimi ir kartu išklauso vienas kito problemas.

Miglė Motiejūnaitė

(www.patria.lt, skiltis Mūsų matymai, 2013m.)

 

Gyventi savanorystėje

994922 680951968581554 832364410 n

"Jei tą gražią saulėtą rudenio dieną prieš du metus nebūčiau nužingsniavusi į "Actio Catholica Patria" būstinę, tikriausiai šiandien vis dar ieškočiau savirealizacijos ir jausčiau trūkumą savo kasdienybėje.

<...>Iš karto po rimtų pasiruošimų, seminarų kibome į pasirinktą savanorystę kūdikių ir vaikų namuose "Lopšelyje". Lankydavome 1-3metų amžiaus vaikučius paliktus be tėvų globos, neįgalius ir iš asocialių šeimų. 

<...>Visas praleistas laikas buvo kupinas juoko, kiek daug meilės ir nuoširdumo, atvirumo sklido iš vaikų. Kokios nuostabios akimirkos būdavo drauge bandant įveikti indelį jogurto, lėkštę sriubos ar baranką su aguonomis, jų mažos rankytės tiesdavosi į mane ir jų akutės meiliai prašydavo pasivaišinti jų užkandžiais.

<...>Mieliausi ir jautriausi buvo vaikai saulutės veidu (mažieji, sergantys Dauno sindromu): jie sugebėdavo švelniauiai prisiglaudę savo pūstais delniukais ir siauromis akytėmis tyrinėti mano šukuoseną ar skaičiuoti mano strazdanas.

<...>Savanorystės idėja aplanko netikėtai, o tada ji jau nebepaleidžia, nes tai yra pašaukimas ir gyvenimo įkvepėjas. Kas dar nebandėte šios patirties, pirmyn, tai pats stipriausias gyvenimo variklis!"

Eglė Sarapinaitė

(www.patria.lt, skiltis Mūsų matymai, 2013m.)